symbol Akce!@LX5Homebase

Akce!@LX5Homebase

czech luxembourgish exchange exhibition

Vernissage

Vernisáž AKCE! byla sama o sobě zdařilým uměleckým počinem. Začínala v sobotu v sedm hodin večer a protáhla se až do brzkých ranních hodin.

Zhruba kolem sedmé nastoupil Melting Pol coby DJ se svou sbírkou reggae nahrávek a pomohl rozproudit správně hypnotické vibrace. Po něm vystoupila česká reggae kapela 3x-T, která odehrála svůj standardní set sestávající převážně z původní hudby doplněné o anglické texty výrazně inspirované legendárními umělci z Jamajky.

fotka z výstavy #08

Při koncertě běžela na stěně doprovodná animovaná projekce, kterou vytvořila baskytaristka kapely 3x-T, koudelka. Andělé zachraňující svět před Velkohubou příšerou. Všechno černobílé, až na efekty a další vrstvy, jimiž projekci zpestřoval přímo v reálném čase Melting Pol – tentokrát coby VJ – ze svého laptopu.

Po koncertě dorazil a postavil se za gramofony DJ Sharpshooter, který hrál opravdu velmi dobře. Sharphooter je původem Švéd, žijící střídavě v Lucemburku a na Jamajce, kde má manželku. V Lucemburku hraje pravidelně na Rádiu ARA – každou sobotu od čtyř odpoledne – a právě do tohoto malého, a skutečně nezávislého rádia pozval kapelu 3x-T, aby tam zahrála živě. Opravdu se to uskutečnilo; záznam z živého vystoupení v Rádiu ARA je ke stažení (v mp3) na stránkách LX5.

Vernisáž se vážně povedla a lidé ani nevypadali moc znuděně, a možná i spokojeně!